Logo
Eshop - PavlaNecasova.com
Fotografie Dárkové poukazy Fotografické služby

Zakoupení elektronické fotografie – licence k fotografii

Zakoupením fotografie v elektronické podobě dochází k uzavření licenční smlouvy ke komerčním nebo soukromým účelům. Účel si volíte sami v objednávkovém formuláři. Cena je stanovena zvlášť pro soukromé (nekomerční) či komerční užití u každé fotografie. V případě, že si nebudete jistí rozsahem ujednávaného licenčního oprávnění, nebo budete mít zájem například na širším využití fotografie, zkontaktujte mě prosím a domluvíme se individuálně.

Soukromé užití fotografie

Soukromé užití fotografie = užití soukromou osobou (nikoliv podnikatelem) pro své osobní, čistě nekomerční účely (např. tisk na obraz do obýváku, fotografický potisk výrobků pro soukromé účely). Soukromá licence se sjednává jako nevýhradní, územně neomezená. Fotografie nelze šířit prostřednictvím internetu. Tisk pro soukromé účely je omezen počtem 100 ks pro malé formáty (do velikosti A4) a 5 ks pro tisk velkých formátů (velikost tisku nad A4). Licence nelze dále postupovat ani sjednávat podlicence bez předchozího písemného souhlasu poskytovatele (fotografky). Vylučuje se přechod licenčního oprávnění na právní nástupce.

Komerční užití fotografie

Komerční užití fotografie = licence pro podnikatele, společnosti, města či jiné subjekty, které nakládají s fotografií pro komerční účely (např. reklamní fotografie, prezentace poskytovaných služeb, fotografie na web, fotografie do podnikatelských prostor, potisk reklamních výrobků atd.). Sjednává se nevýhradní, územně neomezená licence s platností 5 let. Tisk pro malé formáty (do velikosti A4) je omezen s nákladem max. 200 kopií a 5 ks pro tisk velkých formátů (velikost tisku nad A4). Fotografii lze použít nejvíce pro 5 webových adres provozovaných nabyvatelem licence. Licence nelze dále postupovat, ani sjednávat podlicence bez předchozího písemného souhlasu poskytovatele (fotografky). Nabyvatel licence tedy není oprávněn fotografie dále zpeněžovat (postupovat licenční ujednání na třetí osoby).

Předání fotografie

Předání fotografie bude realizováno zasláním linku ke stažení zakoupené fotografie v plném rozlišení, ve formátu JPG. Velikost fotografie je uvedena v popisu každé fotografie a je třeba ji před koupí zvážit také s ohledem na plánované využití fotografie (větší rozlišení = větší tisky).